Parim videoõpetus maksekäsu kiirmenetluse avalduse koostamiseks

Esimene viga on, et investeeritakse krüpto kauplemisplatvormil eraisiku konto kaudu, kuna eraisiku konto tegemine on lihtne, aga ei mõelda selle peale, et eraisik peab iga kasumliku tehingu pealt tulumaksu maksma. Samuti peab eraisik maksma tulumaksu konverteerimistehingute pealt ehk krüpto-krüpto vastu.

Lahendus on investeerida osaühingu huvides agendilepingu kaudu. Maksuamet on kinnitanud, et kuni 15.10.21 kohaldati äriühingu maksureegleid agendilepingule, kui selle kaudu investeeriti osaühingu huvides.

Teine viga on, et osaühingust võetakse raha laenuna välja või kantakse niisama juhatuse liikme eraisiku kontole, et investeerida krüptosse. Osaühingul on keelatud anda laenu osanikule või juhatuse liikmele. Vastavale väljamaksele kohaldatakse tulumaksu. Samuti kohaldatakse vastavatele investeeringutele eraisiku maksureegleid ehk igat kasumlikku tehingut maksustatakse tulumaksuga. Seega tuleb kasutada agendilepingut, kui soovitakse osaühingu huvides investeerida eraisiku krüpto kauplemiskontol äriühingu maksureeglitega.

Kolmas viga on kasutada krüpto pangakaarti, kui see on seotud eraisiku krüpto kontoga. Järjekordselt kohaldub krüpto kaardiga tehtud maksetele tulumaks või isegi palgamaksud (sotsiaalmaksud ja teised palga maksud), kui eraisikul on krüptosse investeerimine majandustegevus.