Millesse teha oma esimesed krüptoinvesteeringud?

Millest alustada krüpto investeeringutest?

Krüptosse investeerimine on väljakutsuv tegevus, sest hetkel on investeerimiseks 13659 krüptot ning investeerida saab 427 kauplemisplatvormi. Igal kauplemisplatvormil on oma piiratud valik krüptosid ja täiendavaid investeerimisvõimalusi.

Kui kauplemisplatvorm on valitud, siis tuleb mõelda, milline krüptosse investeerija soovitakse olla. Kas olla päevakaupleja ehk lõigata kasu igast tõusust ja langusest või olla hoidja ehk investeerida krüptosse, millel on tugev potentsiaal aastate jooksul tõusta. Mõlemad eelnevalt nimetatud variandid on alustavale investorile ebasobivad, kuna alustamiseks vajalik oskuste ja teadmiste tase on väga kõrge.

Alustavale investorile soovitaks alustada krüptodest, mida saab kauplemisplatvormil stakida (vahel nimetatakse earn´iks) ehk kauplemisplatvormil lasete oma krüpto mingiks tähtajaks lukustada, mille eest kauplemisplatvorm maksab intressi.

See võimaldab oodata rahulikult, kuni krüpto tõuseb soovitud hinnani ning senikaua teenida täiendavat intressi. Intressi makstakse tavaliselt stakitud krüptos, seega sisuliselt teenitakse liitintressi ehk omatav krüpto arv kasvab. Kauplemisplatvormid maksavad intressi tavaliselt 1-2 korda nädalas.

Kauplemisplatvormid pakuvad stakingu teenust, kuna nemad teenivad selle vahendamiselt. Nimelt on stakingu mõte väga lihtsustatult see, et sellega valideeritakse krüptotehinguid. Stakingu puhul on intressi suurus seotud õnnega: mida rohkem krüptot stakitakse, seda suurem on tõenäosus saada suurem auhind – krüptot.

Tulenevalt sellest on kauplemisplatvormidel pakutud intress oletuslik, kuid kauplemisplatvorm vahendab väga paljude isikute krüptot, seetõttu on suurte kauplemisplatvormide puhul sisuliselt garanteeritud intress. Endale sobiv kauplemisplatvorm tuleks valida veebilehelt https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/ Samuti saab seal vaadata mugavalt, mis krüptodega saab igal konkreetselt platvormil kaubelda.

Binance kauplemisplatvorm, mis on kõige suurem krüptoga kauplemisplatvorm maailmas, pakub Axie Infinity (AXS) stakingu pealt intressi 115,25%. Krakeni kauplemisplatvormil on KAVA stakingu korral intress 23%. Tuleks muidugi märkida, et Kraken on Euroopa turule spetsialiseerunud, mis tähendab, et äriühingu konto registreerimine läheb päris kähku ning paljusid krüptosid saab krüpto/EUR eest osta, mis teistel platvormidel on ainult krüpto/USD eest.

Mõned soovitused ja tähelepanekud

Igal platvormil on piirangud, mille peab enne endale selgeks tegema. Näiteks on tavaliselt seatud miinimumtehingu summa, kas krüptodes või fiat-valuutas – tavaliselt 5-30 euro vahel. Sama kehtib stakingu kohta,  sealgi võib miinimumnõue olla. Tuleb ka kindlasti selgeks teha, kas konkreetset krüptot, mida te ostate, saab teie platvormil stakida ning kas vastaval platvormil saab kõige suurema intressiga stakida. Kui teil on kasutaja mitmel platvormil, siis on teil võimalik oma krüptot ühelt platvormilt teisele viia.

Kui te soovite osta krüptot, siis soovitaks kindlasti vaadata veebilehelt https://coinmarketcap.com/ konkreetse krüpto kohta hinna ajalugu, sest kauplemisplatvormid näitavad tihti hinda ainult piiratud aja kohta.

Ajaloolise hinna võrdlus võimaldab teil aru saada, kas hetkel olev hind on odav või kallis. Krüptoturud kõiguvad väga kiiresti ja suures ulatuses, seega peaksite endale sobiva hinna välja mõtlema ning panema kauplemisplatvormil automaatse ostuhinnaga ostma (inglise keeles limit order). See võimaldab teil osta / müüa krüptot teie valitud hinnaga, kui vastav hind kehtib ainult mõned sekundid või teie ei ole arvuti taga.

Viimane soovitus alustavale investorile on investeerida ainult krüptodesse, millel on vähemalt reiting B, mida saab vaadata siit: https://tokeninsight.com/cryptocurrencies.Vastav reiting ei kajasta, kui palju hind võib tõusta või langeda, aga näitab, kui usaldusväärne konkreetne krüpto investeerijate jaoks on.

See annab minimaalse tagatise, et olete valinud krüpto, mille väärtus ei kuku järgmisel päeval nulli. Samuti võib anda teile selgituse, miks teie krüpto ainukesena ei tõuse, kuna ta on näiteks reitinguga CCC. Unrated krüptod on vastaval veebilehel veel hindamata ning nende puhul peate ise taustauuringu tegema.

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et krüptosse investeerimine on tänapäeva American dream, mis võimaldab saada mõne aastaga pensioniraha kokku. Investeerimisportfelli tasub krüptot osta, sest sarnaseid kasumeid on võimalik teenida ainult lotovõiduga.

Loe ka: https://www.rup.ee/meistri-eri/millesse-teha-oma-esimesed-kruptoinvesteeringud