Krüptoinvesteeringud ja agendileping

Krüpto investeeringud ja agendileping ehk maksud korda

Eestis on väga hea keskkond, et investeerida krüptosse äriühingu kaudu. Nimelt osaühingu alt krüptodesse investeerides on kõik „osta-müü-vaheta“ tehingud maksuvabad. Maksustamise hetk tuleb alles siis, kui tahad raha äriühingust välja võtta.

Kui te soovite äriühinguga investeerida krüptoplatvormil, millele on raske äriühingu kontot teha või see ei ole üldse võimalik, siis agendilepingu abil on võimalik ka eraisiku konto kaudu investeerida krüptosse. Agendileping võimaldab teil eraisikuna teha krüptoinvesteeringuid äriühingu huvides enda eraisiku konto alt, mille korral kohalduvad tehingutele äriühingu maksureeglid.

Agendilepingut ilma juristita on keeruline koostada, kuna paljude punktide juures ei tohi seadusest kõrvale kalduda, sest muidu on vastav kokkulepe tühine. Samas ei ole agendileping algselt loodud krüptosse investeerimiseks ja tulenevalt sellest tuleb paljudest seadusest tulenevatest punktidest kõrvale kalduda. 

Eraisikuna krüptosse investeerimise kohta on Maksu- ja Tolliamet pikemaid selgitusi andnud: 

„Eraisiku virtuaalses valuutas/krüptovaluutas saadud tulu maksustamine“ https://www.emta.ee/…/eraisiku-virtuaalses…

„Krüptoraha/virtuaalse valuuta (nt bitcoin’i) vahetustehingute maksuvabastusest“: https://www.emta.ee/…/kruptorahavirtuaalse-valuuta-nt…

Samuti on Maksu- ja Tolliameti veebiseminar Youtube’is järelvaadatav „MTA koolitus krüptovaraga seotud tehingute maksustamisest“: https://www.youtube.com/watch?v=gCut8uAvo1w

Täiendavalt soovitame Facebookis liituda Eesti Krüptoraha liiduga: https://www.facebook.com/groups/364076470395469